מסמרים

תקציר הכריכה האחורית

יהלי עדיין זוכר את דנה מכיתת רישום, כשהוא היה רק בן שבע־עשרה, נער יחיד בין חבר'ה בוגרים. מספר שנים לאחר מכן, כשהוא כבר צייר מצליח הנושא על כתפיו את כובד התואר "ילד פלא", יהלי פוגש בדנה שוב. פגישה זו, עתידה לפרוץ סכרים שנאטמו היטב במשך שנים, כשהרגשות העזים של יהלי כלפי דנה מובילים אותו להרפתקה רבת תהפוכות.
ואילו דנה, צלמת שמשחזרת דפוסים בעייתיים במערכות יחסים אינטימיות עם גברים, מוצאת עצמה לכודה בין עבר להווה, דווקא כשצוהר לעתיד טוב נפתח עבורה. האם הנפש של שני האומנים מרובי הסתירות, התשוקות והמכאובים, תעמוד בכל המסמרים המאיימים לפצוע? ברומן סוער, הכתוב בשני קולות, מבטאת מיכל בסן בצלילות את תהומות הטראומה ואת פסגות האהבה. מסמרים הוא מפגן ספרותי מרגש בשפה מרהיבה המייצרת חוויית קריאה יוצאת דופן שגורמת לנו לתהות עד כמה עמוק יכול אדם להסתיר את סודותיו.

ציטוטים נבחרים מהספר

״

״

המלצות

הרומן הזה מטלטל את הנשמה, וקוראים מתחילים לכתוב לנו הדהודים מתהליך קריאתו. התחושה היא כשל יציאה ממנהרה ארוכה, אחרי שפחדתם שאין לכם דרך החוצה. הכשרון הטבעי של מיכל בסן משחק בתודעת הקורא, לא מתוך מניפולציה, אלא מתוך ידיעת הקריאה המענגת. קשה להניח אותו ולו לרגע, קשה לנשום.
יואב גלבוע
חווית הקריאה ב"מסמרים" הייתה דומה מאוד לבינג' של סידרה איכותית בנטפליקס. הספר כתוב בקונטרה-פונקט (מנגינה בשני קולות), ומתאר סיטואציות שזיהיתי לא מעט מהחיים שלי (התמודדות עם דילר, ניסיון לתחזק מערכת יחסים מורכבת, התמודדות עם הורה רעיל, וכו'). במילים אחרות, הרגשתי שאני ממש מציצה לאנשים אמיתיים לתוך החיים.
אליפלט לביא
כתוב להפליא, אינטליגנטי ובעל עומק פסיכולוגי נדיר. מזמן לא קראתי ספר טוב כל כך, שהמשיך ללוות אותי בעוצמה כזו לאחר הקריאה.
רונית מגל