מיכל בסן, נעים להכיר

סופרת, עורכת, כותבת ספרות ותוכן

ממתי את עוסקת במקצוע?

לעולמות הכתיבה התגלגלתי דרך פורום כתיבה שהתקיים לפני המון שנים בפינה נידחת של המרשתת ומאז נעלם כמו רבים וטובים. למדתי לכתוב על ידי קבלת משוב מכותבים אחרים, ועל ידי מתן משוב בעצמי. בשלב מסוים פנה אלי אחד הכותבים האחרים וביקש: האם תערכי את הסיפור שלי? הייתי בת שבע-עשרה. הוא היה הכותב הכי פופולרי באתר. זה היה סופר מחמיא. הסכמתי, כמובן. ומאז לא הפסקתי.

מה הניסיון שלך כולל?

מה לא? ערכתי ספרות יפה. ערכתי סיפורים קצרים. ערכתי עבודות אקדמיות (סמינריונים, תזות, עבודות דוקטורט). ערכתי פוסטים לפייסבוק (שלי, מן הסתם, ושל אחרים). ערכתי אינספור פאנפיקים, בעברית ובאנגלית. עדיין לא ערכתי רשימת רכיבים של קורנפלקס, אבל היד נטויה!

במה את מתמחה/מתעניינת במיוחד?

אני אשת אשכולות. אני אוהבת לקרוא, אני אוהבת לכתוב, אני קוראת הכול ועורכת הכול. באופן פרטיקולרי, אני מחבבת מאוד רומנים רומנטיים וגם חקרתי מעט את הנושא במסגרת לימודיי האקדמיים. עם זאת אני שמחה לכל כתב-יד שיושב על הספקטרום שבין ספרות יפה למדעי החברה (וכמובן, מדעי הרוח לסוגיהם).

מה הקו הערכי שמנחה אותך בעבודה שלך?

אני משתדלת להציע שירות איכותי, מדויק ואמפתי, במחירים נגישים. חשוב לי להיות קשובה וזמינה לכל שאלה, חשוב לי שכל מי שזקוק לשירות שלי יוכל להיעזר בי וחשוב לי לבצע את עבודתי על הצד הטוב ביותר.

על איזה צורך העסק שלך עונה, שאת מרגישה שאין לו מספיק מענה בשוק הכללי כרגע?

רוב עורכי הספרות אינם עורכי לשון. רוב עורכי הלשון אינם עורכי ספרות. רוב דוברי העברית מדברים אנגלית מדשדשת, וגם עורכי לשון וספרות אינם שוחים, בדרך כלל, בעולמות האקדמיה.
כעורכת ספרות (או לשון או אפילו כמגיהה) אני יכולה לתת מענה רחב ומדויק יותר לכל הבעיות שעולות בזמן הכתיבה, לתפוס טעויות שיחמקו מעין פחות מיומנת ולסייע לכם גם בדיוק כתב היד, גם ברמה הלשונית וגם במחקר לקראת הכתיבה.

חוץ מזה אני בת 39, מתגוררת בקיבוץ עברון שבגליל המערבי, מגדלת שלושה חתולים ורוצחת קלתאות. 
רוצים לדעת יותר? מוזמנים ליצור קשר.