המלצות על ספרי פנטזיה רומנטית

אם גם אתן מאסתן בצפייה בחדשות מעלות החמה ועד צאת הנשמה, קבלו לרגל המצב מנה גדושה של בורחנות (אסקפיזם בלעז), ובמילים אחרות – ספרי פנטזיה רומנטית גאים (M/M, ושמישהי כבר תמציא צורן גזירה ראוי בעברית). לשעות ארוכות של הנאה, גלגול עיניים ויצורים פנטסטיים.

Captive Prince – מאת C. S. Pacat. הנסיך דיימון מציביליזציה דמוית יוון העתיקה נחטף ומתעורר בידיו של האויב המר שלו – הנסיך לאורנט – בממלכה דמוית צרפת של לואי ה-14. לאורנט, שמאשים את דיימון ברצח אחיו הגדול, נחוש בדעתו למרר את חייו של הנסיך השבוי אבל לא יכול שלא להתאהב בו. אחלה ספר. כלומר, טרילוגיה.

באמת. אם עוד לא קראתן, זה הזמן.

The God Eaters מאת Jesse Hajicek – ישן אך מוצלח. בעולם ספק-פנטסטי ספק-מד"בי שבו מאמיני האל האחד מדכאים את המיעוט הילידי ביד קשה, אשלי טריין רק מנסה לשרוד. למרבה האימה, יום אחד מגלים אנשי האינקוויזיציה שלאשלי סוג של קסם שהופך אותו מטרה מצוינת לאימונים והוא נשלח לכלא. בכלא הוא פוגש אינדיאני חתיך שמציל אותו וביחד הם יוצאים לגלות את אחד מעולמות הפנטזיה המעמיקים, היפים והמרשימים ביותר שנתקלתי בהם.

Axel's Pup מאת קים דר. אקסל הוא בעלים של פאב וחבר במועדון אופנועים. ביידן הוא איש-זאב, וזה אשכרה כתוב טוב עם בניית עולם עשירה, מפורטת ומוצלחת. ראו הוזהרתן: סצינות ה-BDSM הן די הארד-קור.

Winter Wolf מאת s. a. wayne. אקסטון הוא איש זאב בודד שחי בבדידות מזהרת בבקתה מבודדת. ואז יום אחד משתכן בבקתה הסמוכה ליאנדר ו…כן. אתן יכולות לנחש את ההמשך.

Catch and Release מאת Isabel Murray. אחרי שהוא כמעט חוטף התקף לב, גיבורנו מחליט לפרוש מהעולם התאגידי ומסתגר בקוטג' ליד הים. יום אחד, תוך שוטטות על החוף, הוא פוגש מה שלא יכול להיות אלא סירנה או בן ים, והפלא ופלא – היצור ממש רוצה אותו! משהו בין רומאנס לקומדיה, לא תמיד מאוזן מבחינת האורך בין החלקים השונים, אבל כתוב ממש טוב וזה ביצוע מוצלח ומקורי לטרופ של בני-ים.

Grown Man מאת Damon Swade. יותר מד"ב מפנטזיה, אבל who care? רונט, שנשכר בידי תאגיד מפלצתי ליישב כוכב לכת מבודד, מוצא את עצמו בסיטואציה שלא חזה מראש כשמאחת מחבילות האספקה מגיח לא שק זירעונים אלא ענק עדין וחמוד שמתקשר אתו בתנועות ידיים ונהמות.

סדרת perilous courts מאת Tavia Lark – אני לא יכולה להגיד שעפתי על הספרים האלה, אבל אני אוהבת את הטרופים, הקסם די מוצלח ובאופן כללי יש סיכוי שאני בבלוקריאה מתמשך ולכן דעתי לא לגמרי רלוונטית. הסדרה עוסקת בעלילותיהם של שלושת הנסיכים לבית תהרגו-אותי-אם-אני-זוכרת. בראשון – גיבורנו נשלח להתנקש בנסיך ובמקום מתאהב בו, בשני – נסיכנו מתחזה לפשוט עם ובמקרה מתאהב בחייל אויב שמציל אותו, ובשלישי – ערב נישואי אחיו, הגיבור מגלה שהזר הלוהט שלקח את בתוליו אתמול בלילה הוא, כן.

Hades and Seph מאת Eileen Glass – עיבוד מודרני לאגדת האדס ופרספוני. האדס חוטף את ספ, מתאהב בו, ובחצי הדרך הספר נעשה ממש מוזר, אבל עד לנקודה זו נהניתי ממנו מאוד:

סדרת Villainous Things. גם גיבורי על ונבלים זה פנטזיה! (מה, לא? זה פנטזיה בשבילי. Deal). בעולם שבו יש נבלים וגיבורי על, משפחת סוארז היא משפחת ארכי-נבלים שכולם מפחדים ממנה. בספר הראשון, בן המשפחה היחיד שאין לו כוחות (אבל בכל זאת קנה לעצמו שם בקרב קהילת הנבלים וגיבורי העל כי הוא גאון מרושע) מתאהב בגיבור העל המקומי: מר גברבר (כלומר, Mr. masculine). בספר השני, הבן הבכור ומנהיג המשפחה, וולפגנג יד המוות סוארז, מתאהב בעוזר האישי שלו. סיימון. שבו אסור לו לגעת. כי… יד המוות. בספר השלישי – בלתזר תמיד חשב שהוא סטרייט. אז למה הוא נמשך לאויב הגדול ביותר שלו?

הכתיבה רחוקה מלהיות מדהימה ויש בספרים האלה המון דברים מטופשים, אבל OMG, ה-pining. בקיצור, אני נהניתי.

Earthly Pleasures מאת Sera Trevor. הנסיך פאוריק הוא הדוניסט שלא מתעניין בשום דבר חוץ מתענוגות העולם הזה. כשיום אחד מזמן אותו אביו לעיר הבירה, הוא מניח ששום דבר טוב לא צפוי לצאת מהביקור. הוא צודק (או שלא ממש). כאשר הוא מגיע, פאוריק מתבשר שבחודשים הקרובים יהיה עליו לארח במיטתו את הנזיר המכוער ביותר שפאוריק ראה מימיו. כצפוי, לחיים יש דרך להפתיע את כולנו.